czwartek, lipca 10, 2014
   
Wielkość tekstu

Szukaj...

Zachodnia obwodnica Szczecina

Share
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Zachodnia obwodnica Szczecina.Planowana nowa droga o długości 51 km ma połączyć autostradę A6 niedaleko Kołbaskowa z węzłem na S3, z którego można jechać w kierunku Gdańska lub Świnoujścia.


Droga ma biec od Kołbaskowa na północ, przez Będargowo. W miejscowości Skarbimierzyce ma łączyć się bezkolizyjnym węzłem z drogą krajową nr 10, prowadzącą od granicy w Lubieszynie przez Szczecin w stronę Bydgoszczy. Dalej zachodnia obwodnica miasta przebiegać ma niedaleko Dobrej Szczecińskiej i Tanowa, omijając od północy Police. Na wysokości miejscowości Święta miałby powstać tunel lub most wysokowodny, umożliwiający kierowcom przeprawienie się na drugi brzeg Odry. Na ostatnim odcinku droga ma przebiegać na północ od obecnej drogi nr 112 i tuż za miejscowością Modrzewie łączyć się węzłem z S3 (do Świnoujścia) i S6 (do Koszalina i Gdańska).

Na dzień dzisiejszy nie ma zapewnionych środków finansowych na realizację tej drogi. Prawdopodobny koszt budowy może sięgać 2,5 mld zł.
Już w tym tygodniu do domów w gminach Kołbaskowo, Dobra Szczecińska, Police i Goleniów zapukają ankieterzy. Będą pytali mieszkańców, który z możliwych wariantów przebiegu obwodnicy najbardziej im odpowiada. Badanie ma być przeprowadzone na reprezentatywnej grupie. Szczecinianie i mieszkańcy Goleniowa będą mogli wypowiedzieć się na temat obwodnicy za pośrednictwem sondy, która będzie umieszczona na stronie www.zachodnieobejscieszczecina.pl. Strona już działa. Znajdują się tam mapy, założenia projektowe, prognozowane natężenie ruchu na obwodnicy. Analiza ekonomiczno-środowiskowa ma być gotowa w lipcu tego roku. Konsorcjum ją wykonujące ma zaproponować optymalny przebieg trasy, co będzie podstawą do zarezerwowania terenów pod jej budowę.

 

Login Form